0
Digitálne pohrebníctvo, Pohrebníctvo, Pohrebníctva, Pohrebná služba, Pohrebné služby, Spomienkové stránky, Online spomienkové stránky, Opustili nás, Živý prenos pohrebov, Online prenos pohrebov, Livestream pohrebov, Parte, Online parte, Funerio.sk, Digitálna spomienka s úctou

© 2024 Stingray Studio

Portál Funus.sk

Internetový portál, ktorý je pietnym miestom pre zdieľanie informácií o zosnulých. Miestom pre vyjadrenie sústrasti, zapálením sviečky, či napísaním kondolencie.

Portálu Funus.sk poskytuje inovatívne spomienkové online služby. Zahŕňajú napríklad digitálne spomienkové stránky, v ktorých máte možnosť zdieľania fotiek a taktiež zapálenia sviečky či kondolovania pozostalým.

Podmienky používania portálu

Spomienková stránka je vytváraná pre rodinu a priateľov, ktorí smútia nad stratou milovaného človeka.

 1. Každý používateľ portálu, môže zanechať kondolenciu alebo zapáliť sviečku.
 2. Každý používateľ je osobne zodpovedný za obsah všetkých správ, ktoré zverejní. Akonáhle správu publikuje, je viditeľná aj pre ostatných používateľov.
 3. Kondolencie musia byť podpísané plným menom.
 4. Prevádzka portálu je v súlade so slovenským a európskym právom a neakceptuje obsah, ktorý môže mať za následok trestnú zodpovednosť alebo je hanlivý, urážajúci, rasistický, výhražný, obscénny alebo inak v rozpore s platnými zákonmi a predpismi.
 5. Zneužitie spomienkových stránok na komerčné účely, ako je skrytá reklama, môže viesť k vylúčeniu z portálu.
 6. Prevádzkovateľ portálu si vyhradzuje právo odstrániť obsah, ktorý porušuje pravidlá. Prevádzkovateľ ďalej môže zmeniť podmienky používania portálu a to bez predchádzajúceho upozornenia.
 7. Portál nemôže byť využívaný na súkromnú komunikáciu medzi používateľmi, slúži tak výhradne na pietne účely.
 8. Kopírovanie akýchkoľvek podkladov pre ďalšie použitie z portálu Funus.sk a spomienkových stránok je bez predošlého súhlasu prevádzkovateľa zakázané.

Je zakázané zverejnovať

 1. Príspevky alebo kondolencie, ktoré sú hanlivé alebo urážajúce, obsahujú reklamu, porušenie autorských práv, alebo sú inak v rozpore so slovenskými zákonmi. V prípade porušenia tejto podmienky, budú odstránené bez predchádzajúceho upozornenia.
 2. Osobné útoky, vyhrážky, hanlivé príspevky alebo šírenie klebiet a iné nevhodné príspevky, ktoré by sa mohli dotknúť jednotlivých ľudí.
 3. Obscénne a inak urážlivé výroky a príspevky.
 4. Zdieľanie a šírenie materiálu chráneného autorskými právami je bez predošlého súhlasu.
 5. Príspevky, ktoré obsahujú reklamu alebo iné pokusy predávať produkty alebo služby.
 6. Neuverejňujte rovnaké príspevky viackrát (spam).
 7. Nie je dovolené pridávať odkazy na stránky s obsahom, ktorý by mohol viesť k trestnej činnosti alebo je hanlivý, urážajúci, rasistický, výhražný, obscénny, pornografický, alebo inak v rozpore so slovenskými zákonmi.
 8. Príspevky v rámci poslednej rozlúčky so zosnulým nie sú vopred schvaľované, ale sú podľa možnosti priebežne kontrolované. Vyhradzujeme si právo kedykoľvek upraviť alebo vymazať nevhodné príspevky. V prípade opakovaného porušovania pravidiel si vyhradzujeme právo odosielateľa vylúčiť.

Technológia a bezpečnosť

Portál je zabezpečený SSL certifikátom, ktorý zabezpečuje bezpečnú komunikáciu medzi webovými servermi prostredníctvom HTTPS protokolu. SSL spojenie funguje na princípe asymetrickej šifry, kedy každá z komunikujúcich strán má dvojicu šifrovacích kľúčov – verejný a súkromný. Verejný kľúč je možné zverejniť a ak týmto kľúčom ktokoľvek zašifruje nejakú správu, je zabezpečené, že ju bude môcť rozšifrovať len majiteľ použitého verejného kľúča svojím súkromným kľúčom.

Údaje o zabezpečení osobných údajov je možné nájsť v nasledovnej sekcii: Ochrana osobných údajov.

Ukladanie a zálohovanie údajov prebieha na slovenských virtuálnych serveroch. Portál je uložený na ultra-rýchlych SSD diskoch, s automatickým zálohovaním a o ich bezpečnosť sa v pravidelných intervaloch stará antivírus od firmy ESET.

Otázky a odpovede

Ako vytvoriť spomienkovú stránku?

Spomienkové stránky vytvárajú pohrebné služby samé, po zaškolení od pracovníkov portálu.

Kedy je spomienková stránka aktívna?

Online spomienková stránka je aktívna a zverejnená ihneď po jej vytvorení pohrebnou službou. V prípade potreby je možné prednastaviť jej zverejnenie na neskorší dátum a čas alebo aj jej vymazanie.

Ako odstránim spomienkovú stránku?

Ak ste administrátor, môžete po prihlásení deaktivovať spomienkovú stránku. Ak si taktiež želáte odstrániť údaje o zosnulom, kontaktujte nás prosím na info@funus.sk.